Produkty
Karta katalogowa

Przedszkole

Przedszkole

System PUNKTUALNIK: PRZEDSZKOLE ułatwia prowadzenie ewidencji czasu pobytu dzieci w przedszkolach, żłobkach czy klubach malucha.

Rejestracja obecności dziecka w placówce polega na przyłożeniu identyfikatora zbliżeniowego do dedykowanego czytnika zarówno w chwili przyprowadzenia, jak i odbierania podopiecznego przez rodzica/opiekuna. Na podstawie danych z urządzenia, program PUNKTUALNIK: PRZEDSZKOLE po ich przeanalizowaniu pozwoli wygenerować raporty z wyszczególnionymi opłatami za pobyt, wyżywienie, nadgodziny czy nawet zajęcia dodatkowe. Raporty te mogą stanowić wiarygodne źródło informacji o kosztach zarówno dla personelu placówki, jak i rodziców dzieci.

Z uwagi na wygodę i łatwość użytkowania, elektroniczne systemu rejestracji czasu pobytu dzieci w placówkach oświatowych stają się coraz bardziej popularne. Prowadzenie ewidencji dzieci tradycyjnymi metodami jest czasochłonne, nierzetelne i w rezultacie bardziej kosztowne niż zakup systemu komputerowego.

Jest to funkcjonalny system, który jest wygodny w eksploatacji zarówno dla personelu placówki, jak i końcowych użytkowników – rodziców oraz dzieci. Program charakteryzuje się przyjaznym i intuicyjnym interfejsem dla kadry zarządzającej, a jedyny obowiązek, jaki spoczywa na osobach przyprowadzających i odbierających podopiecznych z placówki to przyłożenie identyfikatora (w formie karty lub breloka) do czytnika. Nierzadko czynność ta stanowi również ciekawą atrakcję dla dzieci, które chętnie same rejestrują na czytniku moment przyjścia i wyjścia z przedszkola.

 

Zasada działania:
 • wprowadzenie danych dzieci do programu i jego konfiguracja (ustalenie stawek godzinowych, żywieniowych, godzin darmowych, opłat za zajęcia dodatkowe, itd.)
 • rejestracja zdarzenia na czytniku przez rodzica/opiekuna/dziecko w momencie przyprowadzenia i odbierania przedszkolaka
 • pobranie danych z urządzenia – przez program lub ręcznie na pendrive’a, jeśli czytnik nie jest podłączony do sieci komputerowej
 • przeanalizowanie danych w programie, sprawdzenie brakujących odbić i ich ewentualna korekta
 • wygenerowanie raportu z wyszczególnieniem godzin odpłatnych i darmowych, kwoty za posiłki, podsumowaniem czasu pobytu dziecka w placówce oraz łącznej kwoty, jaką powinien uregulować rodzic.

 

Niezbędne elementy systemu:
 • czytnik zbliżeniowy rejestrujący przyjście i wyjście z przedszkolach
 • program PUNKTUALNIK: PRZEDSZKOLE
 • dostęp do źródła zasilania
 • dostęp do sieci komputerowej lub pamięć przenośna.

 

Dodatkowe elementy:
 • identyfikatory zbliżeniowe
 • czytnik USB – ułatwia rejestrację identyfikatorów w systemie
 • akcesoria – tablice do przechowywania kart, smycze i etui na karty, zasilacze podtrzymujące pracę urządzenia w razie zaniku zasilania.

 

Możliwe metody weryfikacji:
 • kod PIN – składający się z 4-8 cyfr
 • identyfikatory zbliżeniowe – w postaci kart zbliżeniowych, breloków czy bransoletek na rękę.

 

FAQ:
Co w sytuacji, gdy rodzic zapomni karty?

Istnieją trzy możliwości:

 1. Przypisanie użytkownikowi PINu, który można wprowadzić zamiast przykładania karty
 2. Pozostawianie karty w przedszkolu, co jest najbardziej wygodnym rozwiązaniem, szczególnie kiedy inne osoby przyprowadzają, a inne odbierają dziecko. Kartę zbliżeniową można przechowywać w specjalnej tablicy lub włożyć ją w etui ze smyczą i odwieszać do szafki przedszkolaka
 3. Osoba zarządzająca systemem może wprowadzić dane ręcznie, w programie.
Co w sytuacji, gdy rodzic zapomni dokonać weryfikacji na urządzeniu?

Możliwa jest wtedy ręczna korekta zdarzenia w programie przez administratora systemu.

Co w sytuacji zaniku zasilania? Czy dane z urządzenia przepadną?

Nie, dane w czytniku są bezpiecznie przechowywane nawet, gdy urządzenie przestanie być zasilane. Jednak aby zapewnić nieprzerwaną pracę czytnika, warto wyposażyć system w zasilacze buforowe, które potrafią zapewnić działanie urządzenia przez kilka, a nawet i kilkanaście godzin.

Co zrobić, gdy nie ma możliwości podłączenia czytnika do sieci LAN?

Wtedy dane z czytnika można pobierać na pamięć przenośną tzw. pendrive i zaimportować do programu.
Zadzwoń teraz na +48 32 307 40 06 lub
Skontaktuj się z nami
aby uzyskać więcej informacji o naszej ofercie.