Produkty
Karta katalogowa

Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza

Liturgiczna Służba Ołtarza to rozwiązanie stworzone z myślą o ułatwieniu zarządzania służbą ministrantów przeznaczone dla księży, ceremoniarzy i każdego, kto opiekuje się wspólnotami działającymi przy parafii. LSO pozwala w prosty sposób rozliczać ministrantów z obecności na mszach oraz tworzyć zestawienia z punktacją, co znacznie usprawnia działanie plebani.

W dobie wszechobecnej cyfryzacji coraz więcej parafii dochodzi do wniosku, że sporządzanie papierowych list obecności jest uciążliwe, pracochłonne, a przede wszystkim niewiarygodne - w przeciwieństwie do systemu komputerowego, gdzie zliczanie odbytych służb przebiega automatycznie a sposób rejestrowania obecności (przyłożenie identyfikatora do czytnika) stanowi ciekawe urozmaicenie i dodatkową motywację dla ministrantów do sumiennego wypełniania swoich zadań. Ponadto, okresowe zestawienia punktacji mogą posłużyć do tworzenia miesięcznych czy rocznych rankingów najlepszych ministrantów i tym samym mobilizować ich do częstszego udziału w nabożeństwach.

Jak działa to rozwiązanie?

Każdy ministrant, kiedy przychodzi służyć do mszy bądź innego nabożeństwa przykłada swój identyfikator (kartę, brelok zbliżeniowy bądź odcisk palca) do dedykowanego urządzenia - wtedy na jego koncie automatycznie zapisywane są punkty za wypełnioną posługę. W rozwiązaniu tym administrator ma także możliwość naliczania ujemnej punktacji za niestawienie się na służbie oraz  ustalania grafików nabożeństw odbywających się w parafii z przypisaniem odpowiednich punktów, jakie zdobywa ministrant za planowy lub dodatkowy udział w danej ceremonii. Tworzenie planów jest intuicyjne a cały system przyjazny i łatwy w obsłudze zarówno dla moderatora, jak i samych użytkowników.
Zadzwoń teraz na +48 32 307 40 06 lub
Skontaktuj się z nami
aby uzyskać więcej informacji o naszej ofercie.